KKTC AVCILIK
FEDERASYONU

Reklam

760 x 90

2012 BÜYÜK AV SEZONU BAŞLADI

Özlemle beklenen  Büyük Av sezonu 28 Ekim Pazar günü başladı. KKTC'de Kurban Bayramı'nın dördüncü gününde başlayan Büyük Av sezonunda binlerce avcı av keyfi yaşadı.

Av'ın ilk günüde avcılık camiasının en büyük şikayeti sıcaklar oldu. Geçtiğimiz günlerde bazı bölgelerin az da olsa yağış almasına rağmen hava sıcaklığının devam etmesi birçok avcıyı olumsuz etkiledi. Sıcak neticesinde köpeklerinin ve kendilerinin olumsuz etkilendiklerini belirten birçok avcı sıcağa rağmen av bulduklarını ve keyif aldıklarını vurguladılar.

30 ARALIK'A KADAR AVCILAR TOPLAM 11 GÜN AVLANABİLECEK
18/2009 sayılı Av ve Avla İlgili Yaban Hayatını Düzenleme Yasası tahtında çıkarılan "Av Günleri, Avlanacak Av Hayvanları ve Av Bölgeleri Tüzüğü"' uyarınca Büyük Av mevsimi 30 Aralık tarihine kadar sürecek.

"2012 Yılı Büyük Av Mevsimi" içerisinde 28 Ekim; 4,11,18 ve 25 Kasım; 2, 9, 16, 23, 26 ve 30 Aralık olmak üzere toplam 11 gün av yapılacak.

Av Korucuları Denetimlerini Sürdürüyor
KKTC Avcılık Federasyonu'na bağlı Av Korucuları Büyük Av'ın ilk gününde 73 evrak kontrolü yaptı. Av Korucuları'nın yaptıkları kontrollerden memnun olan avcılar yasadışı avcılığı önleme adına yapılan çalışmaların her zaman için camia tarafından olumlu karşılandığına vurgu yaptılar.

Tayfunlu "Avlanırken hedefi görüp tanımadan ateş etmeyiniz"
Avlandıkları sırada başka bir avcının saçmalarının hedefi olan Süleyman Uyar ve Muzaffer İlişem isimli iki kişi yaralandı.

Federasyonumuz eski başkanlarından Süleyman Uyar'ın, gözüne yakın bir yerden yaralandığı ancak çekilen tomografide ciddi bir durumla karşılaşılmadığı ifade edildi.

Muzaffer İlişem'in ise vücudunun bazı yerlerinden yaralandığı öğrenildi.

KKTC Avcılık Federasyonu Başkanı Nilhan Tayfunlu eski başkanımız Süleyman Uyar'ı arayarak  yaşadığı talihsiz kaza sonucunda kendisine camia adına acil şifalar diledi. Yaşanan tatsız olaylar neticesinde camiaya seslenen Tayfunlu, avcıların avlanırken hedefini görüp tanımadan ateş etmemeleri ve birbirlerini koruyacak şekilde avlanmaya özen göstermeleri gerektiğini söyledi.

Bunlarıda İnceleyebilirsiniz...