KKTC AVCILIK
FEDERASYONU

Reklam

760 x 90

ZIPKIN VE OLTA LİGİ BAŞLADI

LİGİN İLK MÜSABAKASINA REKOR KATILIM OLDU

ZIPKIN’DA GÖÇMENKÖY, OLTA’DA GAZİMAĞUSA BİRİNCİLİĞİ ALDI

KKTC Avcılık Federasyonu 2012 yılı Zıpkın ve Olta ligi başladı. Zıpkın ve olta müsabakasına 171 sporcu katılırken, müsabakada on hakem görev yaptı.

 

Geçtiğimiz Pazar (27.05.2012) günü düzenlenen ilk müsabakada Zıpkın kategorisinde Göçmenköy Av. At. Birliği takımı 17.196 puanla birinci gelirken, Olta kategorisinde Gazimağusa Av. At. Birliği 4.388 puanla birinci geldi. Zıpkında Gönyeli Av. At. Birliği 13.374 puanla ikinci olurken, Gazimağusa Av. At. Birliği 11.516 puanla üçüncü oldu.

 

Zıpkın Ferdi klasmanda Barış Ercantan & Rafet Çelik ikilisi 12.362 puanla birinci oldu. İkinciliği 11.516 puanla Ozan Orkoz &Hasan Ekşici, üçüncülüğü 7.012 puanla Özdemir aksulu & Mehmet Beyaz ikilisi aldı. Zıpkın en büyük balık ödülünü Ozan Orkoz & Hasan Ekşici 3.994 puanla aldı.

 

Zıpkın B klasmanında takım olarak hiçbir takım derece elde edemedi. B Klasman Ferdi kategorisinde Osman Sertsoy & Aydın Yarıkkaya birinci oldu. B Klasman en büyük balık 434 puanla Osman Sertsoy & Aydın Yarıkkaya’nın oldu.

 

Olta katagorisi takım birinciliğini alan Gazimağusa Av. At. Birliği ‘den sonra, ikinciliği 3.350 puanla Maraş Av. At. Birliği alırken, 2.714 puanla Girne Av. At. Birliği üçüncü oldu. En büyük balık ödülünü Ferhat Koralp 194 puanla aldı. Olta Ferdi klasmanda birinciliği Gürhan Leventler 1.434 puanla alırken, Ahmet Gönyeli 1.316 puanla ikinci, Osman Ondal 1.286 Puanla üçüncü oldu.

 

Bu yıl ilk kez bayan katagorisinde oltacı bayanlar da yarışmaya başladı. Müsabakada Bayan olta kategorisinde Gazimağusa Av. At. Birliği takım olarak birinci geldi. Ferdi klasmanda Gazimağusa Av. At. Birliğinden Emine Birsel birinci olurken, Betül Işıklar ikinci, Esma Yücel ile Nevgül Siper üçüncü oldu.

 

C kalasmanda Ferdi birinci Mehmet Avşar 774 puanla gelirken, Dursun Ali Akgür 634 puanla ikinci oldu.

 

Lapta Belediyesi Sponsorluğunda Yapılan Etkinlikte Kanser Hastalarına Yardım Derneğine Bağış Yapıldı

 

Müsabakaya Lapta Belediyesi sponsor olurken, müsabakaya katılan tüm müsabıkların her birinden Kanser Hastalarına Yardım Derneğine beş Tl bağış alındı. Müsabakanın ödül töreni ileriki bir tarihte Lapta Belediyesi tarafından düzenlenecek etkinlikle dereceye girenlere ödülleri taktim edilecek.

 

KKTC Avcılık Federasyonu Başkanı Tayfunlu yaptığı açıklamada, ‘’ Olta ve Zıpkın ligimiz muhteşem bir organizasyonla açıldı. Müsabakaya katılım ve ilgiden çok memnunuz. Sporcularımızın müsabakayı kazasız belasız bitirmiş olmaları bizleri son derece memnun etti. Müsabakaya katılan tüm Birlik sporcularımıza ve özellikle Gazimağusa Bayan Olta takımına katılımlarından dolayı bir kez daha teşekkür ederim dedi.

Bunlarıda İnceleyebilirsiniz...