KKTC AVCILIK
FEDERASYONU

Reklam

760 x 90

9. DÖNEM YENİ AVCI EĞİTİMİ 15 – 16 EKİM’DE YAPILACAK

Av ve Avla İlgili Yaban Hayatını Koruma Yasası kapsamında ava yeni başlayacak olan Avcı Aday'ları, ("Avcı Adayı" 21 yaşını doldurmuş ve av ruhsatı almaya engeli bulunmayan K.K.T.C. vatandaşları), ve Öğrenci Avcı Adayları ("Öğrenci Avcı Adayı" 18 yaşını tamamlamış 21 yaşından gün almamış av ruhsatı almaya engeli bulunmayan KKTC vatandaşları) için Avcı Eğitim Komisyonu tarafından 15-16 Ekim 2012 tarihlerinde, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastahanesi Thalasamia Merkezi Konferans salonunda  "Avcı Eğitimi" yapılacatır.

Merkezi Av Komisyonu'nun atadığı Avcı Eğitim Komisyonu, 2012 yılının ikinci "Avcı Eğitim Programını" belirlemek üzere toplanarak, Avcılık ruhsatı almak isteyen kişilerin eğitimlerinin beş ana başlık altında yapılmasına karar verdi.

Eğitim 15 Ekim 2012 Pazartesi günü Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastahanesi Thalasamia Merkezi Konferans Salonunda saat 09:00 da başlayıp tam gün devam edecek.

Sınav, 16 Ekim 2012 Salı günü saat 17:00 da ise yine aynı salonda sınav yapılarak başarılı olanlar sertifika almaya hak kazanacak.

Eğitim konuları;
Silah Eğitimi
Veterinerlik
Çevre
Avcılık
Sağlık

Eğitimler için son başvuru tarihi 05 Ekim 2012 Cuma günü mesai bitimi olarak belirlenmiştir. Başvurular beş İlçe Kaymakamlığı veya Avcı Eğitim Komisyonu'na (KKTC Avcılık Federasyonu) yapılabilir.

Başvuruda istenen evraklar.
1-      KKTC Kimlik Kartı Fotokopisi
2-      İki adet vesikalık fotoğraf
3-      Av ruhsatı almaya engeli olmadığına dair Devlet Hastanesinden
         alınacak tam teşekküllü sağlık raporu
4-      Polis Genel Müdürlüğünden alınacak sabıka kayıt belgesi
5-      Silah almış ise evraklarının fotokopisi

Bunlarıda İnceleyebilirsiniz...