KKTC AVCILIK
FEDERASYONU

Reklam

760 x 90

FEDERASYON ZIPKIN ve OLTA MÜSABAKASI YAPILIYOR

KKTC Avcılık Federasyonu’nun 2011 Yılı Faaliyet Raporunda yer alan Federasyon Zıpkın ve Olta ile Balık Avı  Müsabakası 29 Mayıs 2011 Pazar günü  yapılacak.

2011 Olta ve Zıpkın ligi başlangıcı olacak Müsabaka Girne Bölgesinde olacak.

“Bayan Olta Takımları da Yarışacak”

KKTC Avcılık Federasyonu’na üye Birlikler tarafından gelen talep üzerine bu yıl ilk kez Olta ile Balık Avcılığı Müsabaka’larında ek bir kategori açılmıştır. Her üye Birlik bir Bayan Olta Takımı oluşturarak müsabakalara katılabilecek.

OLTA

 

Müsabakaya katılacak  her Birlik, müsabakaya iki (erkek) ve aynı zamanda da bir (bayan) takımıyla da katılabilir. Her takım en az üç, en fazla dört kişiden oluşur. Müsabakaya katılacak her takım, yanında 18 yaşından büyük birer gözlemci getirmek zorundadır. Gözlemci getirmeyen takım veya takımlar Müsabakaya alınmayacaktır. Müsabaka, Olta ile Balık Avlama Yarışma Yönetmeliğine göre yapılacaktır. Müsabakalarda yalnızca anten kamış kullanılacaktır.

 

Müsabaka Buluşma Saati: Sabah saat 05:00

Müsabaka Buluşma Yeri: Girne Terminali

 

ZIPKIN

Müsabakaya katılacak  her Birlik A ve B kategorilerinde birer takım ve dilediği kadar da ferdi  sporcu ile katılabilecek. Müsabakada, Zıpkınla Balık Avcılığı Yönetmeliği  uygulanacaktır. Amatör Sportif Su Ürünleri Tüzüğü uyarınca 15 Nisan – 31 Temmuz tarihleri arasında Eşkine avcılığı yasak olduğundan dolayı müsabakada Eşkine avlanmatacaktır.

Müsabaka Buluşma Saati: Sabah saat 06:00

Müsabaka Buluşma Yeri: Girne Terminali

 

 

 

MÜSABAKA’LARA KATILACAK OLAN BİRLİKLER, EN GEÇ 26 MAYIS 2011 PERŞEMBE GÜNÜ MESAİ BİTİMİNE KADAR MÜSABAKAYA KATILACAK OLAN SPORCULARIN İSİMLERİNİ KKTC AVCILIK FEDERASYONU SEKRETERYASI’NA BİLDİRMEK ZORUNDADIR.

Bunlarıda İnceleyebilirsiniz...