KKTC AVCILIK
FEDERASYONU

Reklam

760 x 90

AV KORUCULARI 68 AVCIYI KONTROL ETTİ

II. İnce Av’ın beşinci gününde av korucuları 68 avcıyı kontrol etti

 

İkinci İnce Av’ın beşinci günü olan dün de kontrollerini sürdüren KKTC Avcılık Federasyonu’na bağlı av korucuları, ülke genelinde 68 avcının evraklarını kontrol etti. Kontroller sırasında, yasa dışı avlanan 3 kişi ile ava kapalı bölgede avlanan 1 kişi tespit edildi. Polisle yapılan işbirliği ile bu dört kişi hakkında yasal işlem başlatıldı.

 

14 numaralı ava kapalı bölgede devriye yapan av korucuları, bölgede yasa dışı avcılık yapıldığını tespit etti ve polisle yapılan işbirliği sonucunda Ömer Batıgün, Salahi Doğramacı ve Türkay Yınal isimli kişiler hakkında yasal işlem başlatıldı.

 

Avcılık Federasyonu’nun 140 numaralı ihbar hattına yapılan bildirimle 47 numaralı ava kapalı bölgeye giden av korucularının Hilmi Güneş isimli kişiyi avlanırken tespit etti.  Polisle yapılan işbirliği neticesinde bu kişi hakkında da yasal işlem başlatıldı.

 

KKTC Avcılık Federasyonu Başkanı Nilhan Tayfunlu, yaptığı açıklamada, av korucularının göreve başlamasıyla oldukça yoğun bir tempoya girdiklerini söyledi ve son 14 gün içerisinde toplam 36 dosyanın yargıya havale edildiğini belirtti.

 

“Polis teşkilatı ile hiç bu kadar yakın mesai çalışma fırsatımız olmamıştı. Birlikten kuvvet doğar sözü gerçekten çok doğru bir sözmüş” diyen Tayfunlu, yasa tanımayanlara camia olarak göz açtırmayacaklarını vurguladı ve sözlerini “Dün olduğu gibi, bugün ve yarın da polisimizle işbirliği yapmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Av korucularının, av bölgelerinde yaptığı evrak kontrolleri ve kaçak avcılığın önlenmesi için çabaları, profesyonel avcılar tarafından büyük memnuniyetle karşılanıyor.

Bunlarıda İnceleyebilirsiniz...