KKTC AVCILIK
FEDERASYONU

Reklam

760 x 90

KKTC AVCILIK FEDERASYONU BURSADAKİ "AVRUPA SEMPOZYUMUNDA"

KKTC Avcılık Federasyonu, Avcılık ve Av Hayvanları Yönetimi Açısından Avrupa Birliği ve Türkiye İlişkilerinin Anlamı konulu AVRUPA SEMPOZYUMU’na  ülkemizi temsilen katılıyor.

 

Avrupa Avcı Birlikleri Federasyonu (FACE) ve Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu (TAF) işbirliği ile 02 - 05 Haziran 2011 tarihleri arasında 3. Bursa Doğa Sporları, Avcılık, Atıcılık, Balıkçılık ve Kamp Malzemeleri Fuarı kapsamında “Avcılık ve Av Hayvanları Yönetimi Açısından Avrupa Birliği ve Türkiye İlişkilerinin Anlamı” konulu Avrupa Sempozyumu düzenlenecektir.

 

İrlanda, Hollanda, Letonya, Litvanya, Estonya, Finlandiya, Belçika, Bulgaristan, Almanya, Yunanistan, Avusturya, İsveç, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve İngiltere FACE temsilcilerinin de katılacağı sempozyumda;

 

·         Avrupa Birliğini Anlamak,

·         Avrupa Birliği Kurumları ve İşleyişleri,

·         Avrupa Parlamentosu ve Demokrasi,

·         Avcılık Açısından Mevcut AB Düzenlemelerinin Önemi,

·         AB Üye Ülkelerinde Avcılık ve Av Hayvanı Yönetimi (Hollanda, Yunanistan, Bulgaristan, Almanya, Kuzey Avrupa Ülkeleri (Danimarka, İsveç, Finlandiya), İrlanda, Baltik Ülkeleri (Letonya, Litvanya, Estonya), İngiltere),

·         AB ve AB'de Avcılık Politikası,

·         Av Hayvanı Eti Hijyeni, Kamuca Hayvan Sağlığı ve Refahı için AB Düzenlemeleri,

·         Avrupa Birliğinin Doğa Koruma Politikaları, Avcılık İçin Anlamı,

·         Av Silahları Açısından AB Düzenlemeleri,


konuları hakkında bilgiler verilecek. Sempozyuma katılmak için, KKTC Avcılık Federasyonu Başkanı Nilhan Tayfunlu ve Federasyon Yürütme Kurulu Üyesi Vet. Hek. Selim Özhuy’dan oluşan KKTC Avcılık Federasyonu heyeti bugün adadan ayrıldı.

 

Nilhan Tayfunlu konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında “Ülkemizi böyle bir uluslararası organizasyonda temsil etmenin gururunu yaşıyoruz. Bilindiği üzere Federasyon olarak bilimsel araştırmalara, kurallara, yasalara, verilere, eğitime ve yeni bilgilere çok önem vermekteyiz. Bu bağlamda ülkemiz avcılığını daha ileriye götürebilme adına sempozyumun çok yararlı geçeceği kanısındayım. Edineceğimiz bilgiler ışığında camiamıza hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

Bunlarıda İnceleyebilirsiniz...