KKTC AVCILIK
FEDERASYONU

Reklam

760 x 90

ZARARLILARLA MÜCADELEYE KATILAN EKİPLERİ DENETLİYORUZ

KKTC Avcılık Federasyonu yıllık faaliyet programında yer alan “Zararlılarla Mücadele” kapsamında yapılan karga avı, her yıl olduğu gibi bu yıl da özenle seçtiğimiz ekipler tarafından yapılıyor.

Ülkemizde, zararlılarla mücadele gönüllülük esasına dayalı olarak  sadece Avcılık camiası tarafından yapılmaktadır. Mücadeledeki amaç, karga nüfusunun dengede tutulmasıdır.

Karga’nın verdiği zararlar

Karga bostanlara büyük zararlar vermektedir, ağıllarda bulunan yeni doğmuş kuzuların gözlerini kör etmektedir, yumurtada olan Keklik ve Turaç kuşlarının yumurtalarını yemektedir, yumurtadan çıkan yavruların en büyük düşmanıdır, erişkin tavşanları bile telef eden kargalar  tavşan yavrularını ise hiç affetmemektedir.

Bu konuda camia olarak üzerimizde olan sorumluluğun farkındayız. İşte bundan dolayı mücadeleye katılacak ekipleri hassasiyetle seçiyoruz.

Yürütme Kurulu Üyelerimiz Görevde

Bu yıl mücadeleye katılan ekipler, Federasyon’umuz Yürütme Kurulu Üyeleri tarafından belirli bir plan çerçevesinde düzenli olarak denetlenmektedirler.

Ekiplerin elde ettiği  bilgi ve deneyimlerinin paylaşıldığı denetlemelerde, yürürlükteki yasa, mevzuatlar ve uyulması gereken kurallar Denetleme ekibimiz tarafından ekip liderlerine bir kez daha hatırlatırlatılmaktadır.

Zararlılarla Mücadele kapsamında yapılan karga avı, 3 Nisan 2011 tarihinde başlayıp,10-17-24 Nisan, 1 Mayıs 2011 pazar günü hariç, 8-15-22-29 Mayıs ile 5 ve 12 Haziran 2011 pazar günü ise son tarih olmak üzere sadece Federasyon tarafından görevlendirilen ekiplerce toplam 10 gün av yapılacak.

Bunlarıda İnceleyebilirsiniz...