KKTC AVCILIK
FEDERASYONU

Reklam

760 x 90

KKTC ZIPKIN MİLLİ TAKIMI BÜYÜK BİR BAŞARIYA İMZA ATTI

TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA 2. OLDUK

 

İzmir'in Menderes ilçesine bağlı Özdere’de düzenlenen Zıpkınla Balıkavı Türkiye Şampiyonası’na katılan KKTC Zıpkın Milli Takımı şampiyonada ikinciliği elde ederek büyük bir başarıya imza attı.

 

5-7 Ağustos 2011 tarihleri arasında yapılan ve toplamda 16 takımın mücadele ettiği şampiyonada, İstanbul Boğaziçi Gelişim 19.700 puanla birinci olurken, Mustafa Yeşilada, Yusuf Tutku, Barış Ercantan ve Hasan Cambazoğlu’ndan oluşan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Zıpkın Milli Takımı 10.475 puanla ikinci, İzmir Emniyet Spor Gücü ise 9.465 puanla üçüncü oldu.

 

Takım kategorisinde en iyi derecelere ulaşan sporcuların bireysel kategoride tekrar yarıştığı mücadele sonunda Milli Takım sporcularımızdan Barış Ercantan ve Yusuf Tutku Türkiye Zıpkın Milli Takım seçmelerine katılma hakkı elde etti.

 

Tayfunlu; “Sporcularımızla Gurur Duyuyoruz”

KKTC Avcılık Federasyonu Başkanı Nilhan Tayfunlu, “KKTC Zıpkın Milli Takımı olarak amacımız, ülkemizi yurt dışında en iyi şekilde temsil etmektir. Sporcularımızın disiplinli ve azimli çalışmaları sonucu şampiyonada büyük bir başarıya imza attık, sporcularımızla gurur duyuyoruz” dedi.

 

TC Zıpkın Milli Takımı KKTC’ye Geliyor

Türkiye Zıpkın Milli Takımı İzmir’de düzenlenen şampiyona sonrası kamp için bu akşam KKTC’ye geliyor. Bir hafta kamp yapacak olan TC Zıpkın Milli Takımı ile KKTC Zıpkın Milli Takım’ları ikili müsabaka yapacaklar.

Bunlarıda İnceleyebilirsiniz...