KKTC AVCILIK
FEDERASYONU

Reklam

760 x 90

OLTA'DA SÖZ GAZİMAĞUSA AVCILIK ATICILIK BİRLİĞİNİN

SEZONUN İKİNCİ OLTA  İLE BALIK AVLAMA MÜSABAKASINDA GAZİMAĞUSANIN İKİ EKİBİ TAKIM SIRALAMASINDA İLK İKİ SIRAYI ALIRKEN MARAŞ ÜÇÜNCÜ OLDU.

Avcılık Federasyonu’nun yıllık faaliyet programında yer alan ikinci Olta ile balık avlama müsabakası Girne/Lapta bölgesinde yapıldı. Avcılık Federasyonuna bağlı altı Birliğin on bir takımı toplam 44 müsabık müsabakada yarıştı. Müsabakada altı hakem görev aldı. Müsabakada Gazimağusa Avcılık Birliği’nin 2. takımı 7.242 puanla Birinci geldi.  Takım sıralamasında ikinciliği Gazimağusa Avcılık Birliği 1. Takımı 6.714 puanla ikinci, Maraş Avcılık Birliği 1. Takımı 5.090 puanla üçüncü geldi.

Ferdi klasmanda Mağusa 2 takımından Hakan Muhtaroğlu 3.372 puanla birinci, Maraş 1 takımından

Ali Özbilen 2.876 puanla ikinci ve Gazimağusa 1 takımından Barbaros 2.404 puanla üçüncü oldu.En büyük balık ödülünü Maraş 1 takımından 378 puanla Ali Özbilen aldı. Ödülleri Federasyon Başkanı Nilhan Tayfunlu, Alayköy Avcılık Birliği Başkanı Aysın Karaderi, Maraş Avcılık Birliği Başkanı Ahmet Tuğcu, Gönyeli Avcılık Kulübü Başkanı Hasan Kolozali, Avcılık Federasyonu Müsabakalar Asbaşkanı Salih Aydemir, Av-Fed Koruma Asbaşkanı Ahmet Karabıyıklı, Üretim Asbaşkanı Ahmet Gingi, Hukuk ve sosyal işler sorumlusu Av.Musatafa Algun ve Faal üye Yusuf Karaderi tarafından verildi.Müsabaka sonrası yapılan ödül töreninde bir konuşma yapan Federasyon Başkanı Nilhan Tayfunlu  Müsabakaya katılanlara teşekkür etti. Tayfunlu ‘’ Müsabakada dereceye giren takım ve ferdi klasman ile en büyük balık ödülüne laik gürülen arkadaşlarımızı kutlarım. alnımızın akı ile çok güzel bir Olta müsabakasını daha sonuçlandırmış durumdayız. Yeni Olta ile balık avlama yönetmenliğimize göre organize ettiğimiz müsabakada hiçbir şaibeye mahal bırakmadık. Daha güzel organizasyonlarda görüşmek dileği ile.

Bunlarıda İnceleyebilirsiniz...