KKTC AVCILIK
FEDERASYONU

Reklam

760 x 90

TÜMGENERAL MEHMET DAYSAL’A NEZAKET ZİYARETİNDE BULUNDUK

KKTC Avcılık Federasyonu Başkanı Nilhan Tayfunlu ve Yürütme Kurulu Üyeleri dün Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Mehmet Daysal’a nezaket ziyaretinde bulunduk.

Tayfunlu “Camiamıza Eğitimli Avcılar Kazandırmaktayız”

Federasyon’un çalışmaları ve bazı sıkıntıları hakkında Daysal’a bilgi veren Tayfunlu, 1971 yılında kurulan federasyonun, bu tarihten 38 yıl sonra 2009 yılında tarihinde bir ilk olan Avcılığa eğitim şartını getirerek camiamıza eğitimli avcılar kazandırmaktayız dedi.

Federasyon Eğitim Asbaşkanı Aykut Yasakçı da, yasalara dayanarak ve tamamen profesyonel eğitmenler tarafından, Silah Kullanma, İlk Yardım, Veterinerlik, Çevre Bilinci ve Poligon Atışları gibi konularda bugüne kadar dört eğitim programı gerçekleştirerek, camiaya eğitimli ve çok daha bilinçli avcılar kazandırdıklarını ifade etti.

Daysal “ Sizlerle oturup sohbet etmek çok güzeldi sizlere çok teşekkür ederim, ziyaretinizden keyif aldım, çalışmalarınızdan dolayı sizleri kutlarım”

Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Mehmet Daysal da yaptığı konuşmada, “ Sizlerle oturup sohbet etmek çok güzeldi sizlere çok teşekkür ederim, ziyaretinizden keyif aldım, çalışmalarınızdan dolayı sizleri kutlarım” dedi.

Tayfunlu federasyonumuzun ziyareti anısına, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Mehmet Daysal’a plaket takdim etti.

Gerçekleşen ziyarette başkan Tayfunlu’ya, Eğitim Asbaşkanı Aykut Yasakçı, Basın Yayın Propaganda sorumlusu İbrahim Teksamancı, Faal Üye Vet. Hek. Selim Özhuy ile Alayköy Avcılık Atıcılık Birliği Başkanı ve Lefkoşa Bölge Sorumlumuz Aysın Karaderi eşlik etti.

Bunlarıda İnceleyebilirsiniz...