KKTC AVCILIK
FEDERASYONU

Reklam

760 x 90

ZIPKIN MİLLİ TAKIMIMIZ TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA KATILIYOR

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından her yıl düzenlenen Türkiye Zıpkınla Balık Avlama Ön Eleme Şampiyonası Aydın-Kuşadası’nda yapılmıştı. Ön Eleme Şampiyonası’nda birçok takım arasından İlk 10’a girmeyi başaran KKTC Zıpkın Milli Takımı, 5-7 Ağustos 2011 tarihlerinde İzmir’de yapılacak Türkiye Şampiyonası’na katılma hakkını elde etti.

 

KKTC Avcılık Federasyonu Başkanı Nilhan Tayfunlu’nun Başkanlığını yaptığı KKTC Zıpkın Milli Takım kafilesi, Milli Takım Antrenörü Salih Aydemir, Yönetici Av. Mustafa Algun, Zıpkın Milli Takımı sporcuları Mustafa Yeşilada, Yusuf Tutku, Barış Ercantan ve Hasan Cambazoğlu’ndan oluşuyor. Kafile müsabaka öncesi hazırlıklarını yapmak amacıyla dün (03.08.2011 Çarşamba) müsabakanın gerçekleştirileceği İzmir’e gitmek için KKTC’den ayrıldı.

 

Tayfunlu; “Sporcularımızla Gurur Duyuyoruz”

KKTC Avcılık Federasyonu Başkanı Nilhan Tayfunlu, “KKTC Zıpkın Milli Takımı olarak amacımız, ülkemizi yurt dışında en iyi şekilde temsil etmektir. Sporcularımızla gurur duyuyoruz. Birinci basamak olan ön eleme şampiyonası sınavını başarı ile verdik. Sporcularımızın disiplinli ve azimli çalışmaları sonucu şampiyona biletini almayı bildik. Türkiye Şampiyonası’nda en iyi dereceyi elde etmek için çalışacağız” dedi.

 

TC Zıpkın Milli Takımı KKTC’ye Geliyor

Türkiye Zıpkın Milli Takımı İzmir’de düzenlenecek şampiyona sonrası kamp için KKTC’ye gelecek. Bir hafta kamp yapacak olan TC Zıpkın Milli Takımı ile KKTC Zıpkın Milli Takım’ları ikili müsabaka yapacaklar.

Bunlarıda İnceleyebilirsiniz...