KKTC AVCILIK
FEDERASYONU

Reklam

760 x 90

AVCILIK FEDERASYONU’NDAN ANLAMLI ZİYARET

KKTC Avcılık Federasyonu’na bağlı Av Korucuları “II. İnce Av”ın ilk üç gününde Polis Teşkilatı ile birlikte yaptıkları işbirliği neticesinde toplam 33 dosyayı yargıya sevk etti.

KKTC Avcılık Federasyonu Başkanı Nilhan Tayfunlu’nun başkanlığını yaptığı ve Dikmen ile İskele ofislerinde görev yapan Av Korucularından oluşan bir heyet Polis Genel Müdürü Günay Özan ile Polis Genel Müdürü I. Yardımcısı Pervin Gürler ve Polis Genel Müdürü II. Yardımcısı Erdal Emanet’i makamında ziyaret etti.

Günay Özan; “Kurduğunuz birim Polis Teşkilatına çok yardımcı oluyor”

Polis Genel Müdürü Günay Özan yaptığı konuşmasında “Kurduğunuz birim Polis Teşkilatına çok yardımcı oluyor, bu noktada verdiğiniz bu hizmetten dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Ziyaretle ilgili açıklamalarda bulunan KKTC Avcılık Federasyonu Başkanı Nilhan Tayfunlu ise, karşılıklı  görüş alışverişinde bulunulan ziyarette, Polis Teşkilatı ile ilişkilerin daha da ileriye taşınabilmesi amacıyla çok anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdik, Polis Genel Müdürü Günay Özan ve ekibine sonsuz teşekkür ederim dedi.

Tayfunlu: “İşbirliğimiz her geçen gün artarak devam edecek”

KKTC Avcılık Federasyonu Nilhan Tayfunlu, Dikmen ve İskele ofislerinde görevlendirilen 20 av korucusunun yalnızca av günleri değil diğer günlerde de 24 saat görevleri başında, ülke geneli etkin denetimler yapmaya devam edeceklerini söyledi. 

Nilhan Tayfunlu şöyle konuştu: “Ülkede yasadışı avcılık yapanlara göz açtırmayacağız. Halkımız ve avcılarımız her türlü yasadışı avcılık konusunda 140 ihbar hattımıza ihbarda bulunabilirler.

Yapılacak ihbarlar gizli tutulup titizlikle takip edilecektir. Üç, beş kendini bilmez yasa tanımaz yüzünden avcılık camiası yıllardır cezalandırılmaktadır. Artık böyle olmayacak. Kendini bilmezler tespit edilip yargıya sevk edilecektir. Yargıdan beklentimiz yasa tanımayanlara bir fırsat daha vermemeleridir. Yasanın tanıdığı en yüksek cezayı verip diğer yasa tanımayanlara örnek olmasını sağlamalarıdır. Bu süreçte her zaman yakın mesai paylaştığımız Polis Genel Müdürlüğü’ne ve bağlı karakollarında çalışan arkadaşlarımıza çok teşekkür ederiz..”

Bunlarıda İnceleyebilirsiniz...