KKTC AVCILIK
FEDERASYONU

Reklam

760 x 90

AV KORUCULARI AVCILIĞA HİZMET EDİYOR

Avcılık camiası II. İnce Av'ın ikinci gününü geride bıraktı. Av Korucuları avın ikinci gününde toplam 106 avcının evraklarını kontrol etti. Yapılan denetimler sırasında meskun mahale yakın avlandıkları tesbit edilen Salih Özselim, Ertan Mehmet Soyadlı ile Serdar Özakan hakkında yasal işlem başlatıldı.

Yasadışı Avcılığa Suçüstü
Duyarlı bir vatandaş tarafından yasak av ihbar hattı "140" a yapılan ihbarı değerlendiren Av Korucuları polisimizle işbirliği yaparak Nergisli ile Geçitkale Havalimanı arasında ava kapalı gün ve bölgede yasadışı avlanan İbrahim Kusetoğulları'nı suçüstü yakaladı. Yapılan araştırma sonucunda İbrahim Kusetoğulları'nın tavşan avladığı tesbit edildi ve hakkında yasal işlem başlatıldı.

Dipkarpaz Ayfilo Mevkii'nde Yasadışı Balık Avlayanlar Yakalandı
Önceki gün Av Korucularının Dipkarpaz'da yaptıkları devriye sırasında, denizde gördükleri fiber tekneyi şüphelenmeleri üzerine takibe aldılar. Yapılan takip sonrasında, Emre Özbayrak ve Mert Özbayrak isimli kişilerin gece projektörle zıpkınla balık avladıkları,yasal sınırlar dışında orfo vurdukları,misina ağ kullanarak avlandıkları ve sarma yöntemi ile yasadışı balık avı yaptıkları esnada  tesbit ederek polise bildirdiler. Bunun üzerine bu kişiler hakkında yasal işlem başlatılmış oldu.

Bunlarıda İnceleyebilirsiniz...