KKTC AVCILIK
FEDERASYONU

Reklam

760 x 90

2. AV VE AVCILIK FUARI MUHTEŞEM BİR AÇILIŞLA BAŞLADI

Federasyonumuzun organizasyonunda düzenlenen 2. Av Ve  Avcılık Festivali’nin ikincisi dün muhteşem bir açılışla başladı.

 

Lefkoşa Fuar Alanı’ndaki 2. Av Ve Avcılık Festivalimizin açılış törenine, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Maliye Bakanı Ersin Tatar, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu, LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları, bürokratların yanında av ve avcılığa gönül vermiş vatandaşlarımız katıldı.

 

Federasyon  Başkanı Nilhan Tayfunlu açılışta yaptığı konuşmada, ülkede yaklaşık 22 bin avcının bulunduğunu ve av sporuna ilginin oldukça yüksek olduğunu belirterek,  2. Av Ve Avcılık Festivali’nin güzel ve camiamızın hak ettiği bir organizasyon olduğuna vurgu yaparak, festivalin düzenlenmesinde emeği olan herkese teşekkür etti.

 

LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları da, avcılık sektörünün güzel bir spor olduğunu, bu yüzden sektörün gelişmesi ve teknolojinin görülmesi açısından fuarın önemli bir etkinlik olduğunu kaydetti ve tüm avcılara “rastgele” dedi.

 

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu da, avcılık sporuyla uğraşan dünyadaki tüm avcıların her av sezonu aynı heyecanı paylaştığını belirterek, avcılığın “kral ile çobanın aynı sofrada oturduğu tek yer” olduğunu kaydetti.

 

Çavuşoğlu, sadece avlanmanın değil çevreyi koruma, spor yapma, arkadaşlar arası dostluk ilişkilerinin artması bakımından da avcılığın önemli olduğunu anlattı.

 

Bakanlık olarak avcılık sporunun sürdürülebilir olması ve gelecek kuşaklara taşınması için çalıştıklarını, federasyon ile de işbirliği içinde olduklarını ifade eden Çavuşoğlu, avcılara verilen eğitimlerde sadece avcılık değil çevre, sağlık, veterinerlik eğitimi verildiğini söyledi.

 

Çavuşoğlu yakın bir tarihte iş başı yapan Av Korucularının da sadece kaçak av değil, doğaya zarar verenlerle de mücadele ettiğini ve önlemek için çalıştığını ifade etti.

 

KKTC’de bu yıl ikincisi gerçekleştirilen 2. Av Ve Avcılık Festivali’nde, deniz ve kara av malzemeleri, arazi araçları, köpekler, köpek yemekleri ve malzemeleri sergileniyor.

 

Festival’ de Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı ile Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı’nın da birer standı bulunuyor.

 

İlk Gün, Festivali 3 Bin Vatandaş Ziyaret Etti

Festivalin ilk günde, Av’a ve Avcılığa gönül veren 3 bin vatandaşımız festivalimizi ziyaret etti. Büyük Av’ın açılmasına sayılı günler kalması nedeniyle birçok avcı eksik malzemelerini tamamlamak, yenilikleri takip etmek ve avcı dostları ile hasret giderip sohbet etmek amacıyla Festivale akın etti.

 

Festivali ziyaret eden vatandaşlar tarafından, bu yıl 2.‘si  yapılan Av Ve Avcılık Festivali’nden gayet mutlu olduklarını, önümüzdeki yıllarda da düzenli olarak yapılmasının gerekli olduğu ifade edilirken, KKTC Avcılık Federasyonu’na da bu organizasyonu gerçekleştirdiği için teşekkür ettiler.

Bunlarıda İnceleyebilirsiniz...