KKTC AVCILIK
FEDERASYONU

Reklam

760 x 90

Yaban Hayatı Koruma Görevlileri Denetimlerde Bulunacak

Avcılık Federasyonu’na bağlı profesyonel Yaban Hayatı Koruma Görevlileri, 1 Ağustos 2011’de göreve başladı.

 

Yasak avlanmayı ve doğaya zarar veren kişileri tespit edip polise bildirecek 20 av korucusu, Dikmen ve İskele’de görev yapıyor.

 

Görev ve Yetkiler

Avcılardan alınan katkı ile KKTC Avcılık Federasyonu tarafından oluşturulan Yaban Hayatı Koruma Görevlileri, yasak avlanmayı ve doğaya zarar veren kişileri tespit edip polisimizle işbirliği içerisinde ilgili kişileri yargıya intikal ettirecek.  İlk etapta Dikmen’de 10, İskele’de 10 olmak üzere toplam 20 Av Korucusu görev yapmaktadır. Yasa ile evrak sorma ve doğal hayatı denetleme yetkilerine sahip olan Korucular, son teknoloji dürbün, fotoğraf makinesi, kayıt cihazları, gizli kamera, harekete duyarlı kameralar kullanarak 24 saat etkin denetimler yapacak.

 

Yaban Hayatı Koruma Görevlileri II. İnce Av Süresince Denetimlerde Bulunacak

Ağustos ayında göreve başlayan Yaban Hayatı Koruma Görevlileri, 28 Ağustos Pazar günü başlayacak olan II. İnce Av süresince denetimlerini tam kadro olarak ülke genelinde yapacak. İlk kez bir av döneminde denetimlerde bulunacak olan Av Korucularına, görevlerini sağlıklı bir şekilde yapabilmeleri için tüm avcılarımızın yardımcı olmaları ve av süresince tüm belgelerini yanlarında taşıyarak gerektiği takdirde Koruculara ibraz etmeleri gerekmektedir.

 

İhbar Hattı “140” Devrede

KKTC yaban hayatının korunabilmesi açısından yapılacak ihbarların öneminin çok büyük olduğu bilinmektedir. Yasadışı avcılıkla ilgili her türlü ihbarı “140” ihbar hattına yaparak 24 saat görevde olan Yaban Hayatı Koruma Görevlilerine ulaşılabilir.

 

Bunlarıda İnceleyebilirsiniz...