KKTC AVCILIK
FEDERASYONU

Reklam

760 x 90

5. DÖNEM YENİ AVCI EĞİTİMİNİ 13 – 14 TEMMUZDA YAPIYORUZ

Av ve Yaban Hayatı Yasası kapsamında ava yeni başlayacak olan Avcı Aday’ları, (“Avcı Adayı” 21 yaşını doldurmuş ve av ruhsatı almaya engeli bulunmayan K.K.T.C. vatandaşları), ve Öğrenci Avcı Adayları (“Öğrenci Avcı Adayı” 18 yaşını tamamlamış 21 yaşından gün almamış av ruhsatı almaya engeli bulunmayan KKTC vatandaşları) için KKTC Avcılık Federasyonu tarafından 13 - 14 Temmuz 2011 tarihlerinde Avcı Eğitimi düzenleniyor.

Merkezi Av Komisyonu altında oluşan Eğitim Komisyonu, 2011 yılı Avcı Eğitim programını belirlemek üzere toplanarak, Avcılık ruhsatı almak isteyen kişilerin eğitimlerinin beş ana başlık altında yapılmasına karar verdi. Eğitim 13 Temmuz Çarşamba günü Yakın Doğu Üniversitesi Kütüphane salon 4’de tam gün olarak yapılacak. 14 Temmuz Perşembe günü saat 14:00 de ise Yakın Doğu Üniversitesi Kütüphane salon 4’de sınav yapılarak başarılı olanlar sertifika almaya hak kazanacak.

 

Eğitim Komisyonu Üyeleri ve konular;

Emekli Polis Md. Mv. Hüseyin Demirel – Silah Eğitimi

Vet. Hek. Çağan Çağansoy – Veterinerlik

Yaban Biyoloğu Özge Özden (KUŞKOR) - Çevre

KKTC Avcılık Federasyonu Eğitim Asbaşkanı Aykut Yasakcı - Avcılık

KKTC Avcılık Federasyonu Yürütme Kurulu Üyesi Op. Dr. Hasan Birtan - Sağlık

Yedek Üyeler, KKTC Avcılık Federasyonu Başkanı Nilhan Tayfunlu, KKTC Avcılık Federasyonu Yürütme Kurulu Üyesi Vet. Hek. Selim Özhuy’dan oluşmaktadır.

Eğitimler için son başvuru tarihi 06 Temmuz 2011 Çarşamba günü mesai bitimi olarak belirlenmiştir. Başvurular beş ilçe kaymakamlığı ve KKTC Avcılık Federasyonu’na yapılabilir.

 

Başvuruda istenen evraklar.

1-      KKTC Kimlik Kartı Fotokopisi

2-      İki adet vesikalık fotoğraf

3-      Av ruhsatı almaya engeli olmadığına dair Devlet Hastanesinden

         alınacak tam teşekküllü sağlık  raporu

4-      Polis Genel Müdürlüğünden alınacak sabıka kayıt belgesi

5-      Silah almış ise evraklarının fotokopisi

Bunlarıda İnceleyebilirsiniz...