KKTC AVCILIK
FEDERASYONU

Reklam

760 x 90

ÖZEL ŞİRKETLE ANLAŞMAYA ZORLANDIK

KKTC Avcılık Federasyonu olarak, bu yıl yapılması planlanan KKTC Av, Atıcılık, Balıkçılık, Doğa Sporları ve Kamp Malzemeleri Fuarı'na, katılmama kararı aldık.

Başkanımız Nilhan Tayfunlu, Av Malzemesi İmal İthal ve Satıcılar Birliği ile iki yıl boyunca başarılı şekilde gerçekleştirdikleri fuara bu yıl katılmayacağımızı nedenleri ile açıkladı.

Ekonomi Bakanlığı'na bağlı Sanayi Dairesi tarafından Fuar Alanı'nın artık federasyon tarafından tahsis edilemeyeceğinin söylendiğini ifade eden Tayfunlu, bu yıl özel fuar şirketleriyle anlaşmaya zorlandıklarını vurguladı.

İki yıl hizmet satın aldıkları fuar şirketiyle prensip anlaşması yaptıklarını ve söz konusu şirketin federasyonun logosunu afişlerde kullandığını belirten Tayfunlu, süreç içerisinde ilgili şirketin federasyonla bilgi paylaşımına dahi gitmeyerek organizasyonun dışında tutmayı tercih ettiğini vurguladı.

Tayfunlu, söz konusu fuar şirketinin federasyonla vardığı prensip anlaşmasına sadık kalmadığını söyledi.

İki yıl art arda binlerce kişinin ziyaret ettiği fuara bu yıl Av Malzemesi İmal İthal ve Satıcılar Birliği üyelerinin biri hariç tümünün katılmama kararı almasının düşündürücü olduğunu kaydeden Tayfunlu, bu yılki organizasyona katılacak şirketlerin çoğunluğunu avcılık değil, diğer sektörlerin oluşturmasını da üzüntüyle karşıladıklarını dile getirdi.

Geçmiş iki yıla nazaran bu yıl yapılması planlanan fuara amacına hizmet eder nitelikte bir katılımın bulunmadığını ifade eden Tayfunlu, önceki iki yıl federasyon tarafından düzenlenen ancak bu yıl organizasyonda aktif rol almayan federasyonun adının fuar ile özdeşleştirilmesinin doğru olmayacağını söyledi.

Tayfunlu, KKTC Avcılık Federasyonu olarak fuarın geleceği konusunda da endişeli olduklarını vurguladı.

Bunlarıda İnceleyebilirsiniz...