KKTC AVCILIK
FEDERASYONU

Reklam

760 x 90

İLK KELİKLER TESLİM ALINDI

Avcılık Federasyonu ile Gönyeli Avcılık Kulübü arasında imzalanan sözleşme gereği bu yılın ilk keklik teslimatı yapıldı. Toplam olarak onbeşbin kınalı kekliği kapsayan sözleşmenin ilk teslimatında  bin adet kınalı keklik teslim edildi. Gönyeli Avcılık Kulübünün Keklik üretim tesisinden teslim alınan kekliklerin teslim alınma sırasında Merkez Av Komisyonu Başkanı Kamil Kayral, Merkez Av Komisyonu Başkan vekili  Olgun Amcaoğlu, Avcılık Federasyonu Başkanı Nilhan Tayfunlu, Avcılık Federasyonu Üretim Asbaşkanı Ahmet Gingi ve Gönyeli Avcılık Kulübü Başkanı Hasan Kolozali hazır bulundu. Altı ile sekiz haftalık arasında olan bin keklik adaptasyon yapılmak üzere Lapta Avcılık Birliği ve Yeniceköy Çukurova Avcılık Birliği’nin uçurtma kümeslerine aktarıldı. Teslimat sırasında MAK Başkanı Kamil Kayral ve Federasyon Başkanı Nilhan Tayfunlu açıklamada bulundu.

KAYRAL

Hükümetimiz Yeni Avcılık yasası kapsamında Avcılık Federasyonu ile uyum içinde çalışmaktadır. Merkez Av Komisyonu’nun oluşumundan sonra bizler Avcılığın gelişmesi ve sürdürülebilir olması için projelerimizi geliştiriyoruz. Bugün Gönyeli Kulübü ile Fedrasyon arasında imza edilen ve benim de MAK Başkanı olarak imza ettiğim sözleşme gereği ilk kekliklerin teslimatı için burdayız. Federasyon ve Merkez Av Komisyonu işbirliği içinde başlatılan projeler bir bir hayat bulmaya başlıyor. Ülkemiz Avcılık camiasına yakışır bir üretim tesisini altı ay içinde Dikmen’de hizmete açacağız.

TAYFUNLU

Federasyonumuzun 2010 yılı üretim hedefleri kapsamında imza ettiğimiz sözleşmenin ilk teslimatı olan bin adet Kınalı Kekliği bugün teslim almış bulunuyoruz. Bugün bir başlangıç. Yapılan sözleşme gereği Gönyeli Av.At.Kulübünden’den toplam onbeş bin keklik teslim alınacak. Bugün teslim alınan keklikler Lapta Avcılık Birliği ve Yeniceköy-Çukurova Avcılık Birliğinin uçurtma kümeslerine sevk edildi. Kırk metrelik uçurtma kümeslerinde kekliklerin kanatlarının güçlenmesi sağlanacak. Yılın yağışlı gelmesi ülkede çok güzel örtüler oluşturdu. Keklikler buradan adaptasyon yapılmak üzere yapılacak çalışma ile doğaya sevk edilecek. Dikmende bulunan mevcut tesislerimizde üretim çalışmalarımız devam ediyor. Şu anda bin civarında civcivimiz var. Tam teşekküllü üretim projemiz çok yakın bir gelecekte ihale ediliyor. Projenin altı ayda tamamlanması planlanıyor. Proje tamamlandığında ülkede keklik sorunu kalmayacak.

Bunlarıda İnceleyebilirsiniz...