KKTC AVCILIK
FEDERASYONU

Reklam

760 x 90

OĞUZ TÜRKMEN İÇİN YARIŞTILAR

Olta'da Maraş Zıpkın'da Girne Birinci Oldu

KKTC Avcılık Federasyonu'nun yıllık faaliyet programında yer alan "Olta ve Zıpkın İle Balık Avı Müsabaka Ligi" nin son müsabakası olan "8.Oğuz Türkmen Olta ve Zıpkınla Balık Avlama Anı Müsabakası" 16 Eylül Pazar günü Kaplıca (Davlos) bölgesinde yapıldı.

Toplamda 101 sporcunun yarıştığı müsabakada elde edilen dereceler şöyle;

Olta Kategorisi
Olta Kategorisi Takım Klasmanı'nda Maraş Av. At. Birliği 6.356 puanla birinci, Gönyeli Av. At. Birliği 5.454 puanla ikinci ve Girne Av. At. Birliği 3.260 puanla üçüncü oldu.

Olta Kategorisi Ferdi Klasman'da Maraş Av. At Birliği sporcusu Sait Tok 2.274 puanla birinci, Girne Av. At. Birliği sporcusu Ahmet Çekici 1.996 puanla ikinci ve Dipkarpaz Av. At. Birliği sporcusu Cevdet Durmuş 1.890 puanla üçüncülüğü aldı.

Olta Kategorisi'nde En Büyük Balık Ödülü 180 puanla Girne Av. At. Birliği'nden Ahmet Çekici'nin oldu.

Olta Kategorisi Bayan Takım Puanlamasında ise Gömenköy Av. At. Birliği bayan takımı birinciliği elde etti.

Bayan Olta Ferdi Klasman Sonuçları Göçmenköy Av. At. Birliği sporcuları arasında paylaşıldı. 1. Sevim Kazafanalı  2. Gönül Şekerci 3. Sevim Baranhan oldu.

Bayan Olta En Büyük Balık Ödülü'nü Göçmenköy Av. At. Birliği'nden Sevim Kazafanalı 54 puanla elde etti.

Zıpkın kategorisinde dereceler şöyle sıralandı;
Girne Av. At. Birliği 10.058 puanla birinciliği alırken, Yenierenköy Av. At. Birliği 9.086 puanla ikinci ve Gazimağusa Av. At. Birliği de 5.930 puanla üçüncü oldu.

Zıpkın A Klasman Ferdi derecelerinde birinciliği 9.086 puanla İbrahim Aydener & Nahit Aydener ikilisi (Yenierenköy Av. At. Birliği), ikinciliği 8.344 puanla Hasan Cambazoğlu & Mustafa Yeşilada ikilisi (Girne Av. At. Birliği) ve üçüncülüğü ise Gazimağusa Av. At. Birliği sporcularından Hasan Ekşici & Küfi Tulga ikilisi 5.930 puanla elde etti.

Zıpkın A Klasman'da En Büyük Balık Ödülü 4.822 puanla Yenierenköy Av. At. Birliği'nden İbrahim Aydener & Nahit Aydener ikilisinin oldu.

Müsabaka sonrası dereceye giren takım ve sporculara ödülleri, merhum Oğuz Türkmen anısına Türkmen'in ailesi ve yakınları tarafından takdim edildi.


 "ZIPKIN VE OLTA İLE BALIK AVLAMA MÜSABAKA LİGİ"
 2012 YILI ŞAMPİYONLARI BELLİ OLDU

ZIPKINDA GÖÇMENKÖY
OLTA ERKEK KATEGORİSİNDE MARAŞ
OLTA BAYAN KATEGORİSİNDE İSE GAZİMAĞUSA
ŞAMPİYON OLDU

KKTC Avcılık Federasyonu "Olta ve Zıpkın İle Balık Avlama Müsabaka Ligi" 8. Oğuz Türkmen Anı Müsabakası'nın yapılması ile son buldu. Lig'in tamamlanmasıyla birlikte şampiyonlar da belirlendi.
Lig sonunda Zıpkın Kategorisi'nde toplamda 6 puan elde eden Göçmenköy Av. At. Birliği Zıpkın Takımı yılın şampiyonu oldu.
Olta Kategorisi'nde Erkekler'de Maraş Av. At. Birliği 6 puanla, Bayanlar'da ise Gazimağusa Av. At. Birliği toplamda yine 6 puanla sezonu şampiyon olarak tamamladılar.

Bunlarıda İnceleyebilirsiniz...