KKTC AVCILIK
FEDERASYONU

Reklam

760 x 90

İkinci İnce Av (Üveyik Avı) Günleri ve Haritası Açıklandı

26 Ağustos 2012 Pazar günü başlayacak olan İkinci İnce Av da (Üveyik Avı), 2, 9 Eylül Pazar ve 12 Eylül 2012 Çarşamba günleri olmak üzere toplam 4 av günü avlanma yapılacaktır.

 

 

 

İKİNCİ İNCE AV MEVSİMİ İLE İLGİLİ AV HARİTASI’NIN AÇIKLAMASI

 

 NOT: YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜKTEKİ HARİTA ANASAYFAMIZIN SOL ALT KÖŞESİNDEN GÖRÜLEBİLİR

 

A- Avlanmaya Kapalı Bölgeler;

 

1.      Av.Haritasının;

 1,2,21,22,23,24,28,29,30,33,34,35, 36,37,38,41,42,43,44,47,51,52, ve 56 Numaralı Av Bölgeleri avlanmaya kapalıdır.

 

2.      Karpaz anayolunu İskele’ye bağlayan iki bağlantı yolu (Karpaz anayolu – İskele ile Bahçeler – İskele yolu arasında kalan bölge) yani Granel Otel’den İskele’ye giden yolun doğusu ava kapatılmıştır.

 

3.      3 No’lu Av Bölgesi içinde bulunan, Dipkarpaz köyünün güney istikametinde Dipkarpaz-Kaleburnu yolu üzerinde bulunan Tulumba tepesi ava Kapatılmıştır. Sınırları yol ile belirlenmiş 1.2 km’lik alanın bittiği yerden güney istikametine giden toprak yolu takiben ana yola giden yolun ana yola birleştiği yere ve aradan başlangıç noktasına gelen bölge ava kapatılmıştır.

 

4.      3 No’lu Av Bölgesi içinde bulunan, Dipkarpaz manastır asphalt yolu Salih Avcı Ormanına inen toprak yoldan batı istikametine devam eden ve denize paralel en yakın toprak yol , güney istikametinde 4.6 km. Devam eden ve kumsal ile son bulan yolun güneyinde kalan sahil şeridi Salih Avcı ormanına giden yolun başlangıç noktasından güney istikametine devam eden asphalt yolun Blue See Otel hududuna kadar olan denize bakan kısmı ava kapatılmıştır.

 

5.      Bafra Tatil Köyünün çevresindeki üçgen bölge (10 nolu av bölgesinin doğu sınırı ile Bafra köyünden denize kadar giden toprak yol arasında kalan üçgen bölge ava kapatılmıştır.

 

6.      Mevcut av haritasında kırmızı renkle belirlenmiş Sürekli Av Koruma Bölgeleri dışında askeri bölgeler ile Mehmetçik köyü girişinde bulunan gölün 500 metre çevresi ile yerleşim yerlerinin 200 metre çevresi ava kapatılmıştır.                 

 

7.      İskele bölgesinde bulunan ve 16 nolu av bölgesi içerisinde kalan bölge (İskele’den başlayarak İskele-Topçuköy asfalt yolu boyunca Topçuköy’e, oradan asfalt yolu takip ederek İskele’deki başlangıç noktası içerisinde kalan bölge) ava kapatılmıştır.

 

 

8.      Güzelyurt-Kalkanlı-Yayla-Gaziveren  bölgelerinde 50,53 ve 54  nolu av bölgeleri içerisinde kalan bölge. (Güzelyurt-Girne anayolu üzerindeki O.D.T.Ü. kampüsü-Kalkanlı kavşağından başlayarak batı yönünde toprak yol boyunca (Atış Poligonu yolu) Akdeniz Yayla toprak yoluna oradan güney yönünde toprak yolu takip ederek Yayla’ya, oradan güney yönündeki toprak yolu takip ederekGaziveren’e oradan Gaziveren-Güzelyurt asphalt ana yolunu takip ederek Aydınköy’e oradan güneydoğu yönünde asphalt yolu takip ederek Aşağı Bostancı’ya oradan kuzeybatı yönünde asfalt anayolunu takip ederek Güzelyurt’a oradan kuzey yönünde Güzelyurt- Girne asfalt anayolunu takip ederek Kalkanlı- O.D.T.Ü kavşağındaki başlangıç noktasına kadar olan bölge ava kapatılmıştır.

 

9.      20 No’lu Av Bölgesi içinde bulunan, Geçitkale’den Tatlısu’ya giden eski yoldan Tatlısu Çınarlı’ya dönen yol kavşağından Çınarlı istikametine 1.5 km’lik yolun batı kısmı ve sınırları dere yatağı ile çevrili bölge ava kapatılmıştır.

 

10.    Yedi numaralı avlanma bölgesinde bulunan, balıkçı barınağından başlayarak kuzeye doğru giden toprak yolun doğusunda bulunan ev ile birleşen kavşakta Yeşilköy istikametine doğru yönünde giden toprak yolun kuzey sahili takip eden denize en yakın toprak yol yaklaşık 4 km gittikten sonra denize en yakın noktasında kalan bölgenin denize bakan kısmı ava kapatılmıştır.

 

11.    27 nolu Av Bölgesinde, Lefkoşa-Gazimağusa anayolunun üzerinde kurudere köyü karşısında bulunan ve yol boyunca yaklaşık 1 km sınırı devam eden yolun kuzey, doğu, güney ve batı sınırı ekili alan (Orman) ile çevrili arazi ava kapatılmıştır.

 

12.    40 nolu Av Bölgesinde, Girne- Değirmenlik yolunun Ozanköy’e ayrılan yerden Ozanköy’e, oradan köyün doğusundan toprak yol boyunca Çatalköy’e oradan Çatalköy içerisinden geçip doğu istikametinden Girne-Değirmenlik yoluna, oradan başlangıç noktasına kadar olan bölge ava kapatılmıştır.

 

13.    46 no’lu Av Bölgesinde, Zeytinlik- Karaman arasındaki taş zeminli toprak yolun kuzeyinde kalan bölge ile Edremit sınırından başlayıp , Yeşiltepe’ye giden geniş yangın şeridinin kuzeyinde kalan bölge,

 

14.    Girne İlçesinde bulunan ve 39 nolu Av bölgesi içerisinde kalan ‘Korineum’ Golf Sahası’nın 300 metre çevresi ava kapatılmıştır.

15.    Sürekli Av Koruma Bölgeleri;

           

Yukarıda belirtilen tüm bölgeler ava açık günlerde avlanmaya kapalıdır.

 

Bunlarıda İnceleyebilirsiniz...