KKTC AVCILIK
FEDERASYONU

Reklam

760 x 90

6. DÖNEM YENİ AVCI EĞİTİMİNİ 13 – 14 EKİM’DE YAPIYORUZ

Av ve Yaban Hayatı Yasası kapsamında ava yeni başlayacak olan Avcı Aday’ları, (“Avcı Adayı” 21 yaşını doldurmuş ve av ruhsatı almaya engeli bulunmayan K.K.T.C. vatandaşları), ve Öğrenci Avcı Adayları (“Öğrenci Avcı Adayı” 18 yaşını tamamlamış 21 yaşından gün almamış av ruhsatı almaya engeli bulunmayan KKTC vatandaşları) için KKTC Avcılık Federasyonu tarafından 13 - 14 Ekim 2011 tarihlerinde Avcı Eğitimi düzenleniyor.

 

Merkezi Av Komisyonu altında oluşan Eğitim Komisyonu, 2011 yılı Avcı Eğitim programını belirlemek üzere toplanarak, Avcılık ruhsatı almak isteyen kişilerin eğitimlerinin beş ana başlık altında yapılmasına karar verdi. Eğitim 13 Ekim Perşembe günü Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’nin Thalasemia Merkezi Salonu’nda saat 09:00 da başlayıp tam gün devam edecek. 14 Ekim Cuma günü saat 10:00 da ise yine aynı salonda sınav yapılarak başarılı olanlar sertifika almaya hak kazanacak.

 

Eğitim konuları;

Silah Eğitimi

Veterinerlik

Çevre

Avcılık

Sağlık

 

Eğitimler için son başvuru tarihi 07 Ekim 2011 Cuma günü mesai bitimi olarak belirlenmiştir. Başvurular beş ilçe kaymakamlığı ve KKTC Avcılık Federasyonu’na yapılabilir.

 

Başvuruda istenen evraklar.

1-      KKTC Kimlik Kartı Fotokopisi

2-      İki adet vesikalık fotoğraf

3-      Av ruhsatı almaya engeli olmadığına dair Devlet Hastanesinden

         alınacak tam teşekküllü sağlık  raporu

4-      Polis Genel Müdürlüğünden alınacak sabıka kayıt belgesi

5-      Silah almış ise evraklarının fotokopisi

Bunlarıda İnceleyebilirsiniz...