KKTC AVCILIK
FEDERASYONU

Reklam

760 x 90

PULYA AVLAYAN İKİ KİŞİ YAKALANDI

Av Korucuları göz açtırmıyor


Av Korucularımız,  koruma altında olan pulya kuşlarını yakalamaya çalışan iki kişiyi tespit etti ve polisle birlikte baskın yaptı.


Av Korucuları'nın  Sazlıköy İncir Bahçeleri mevkiinde yaptıkları denetim esnasında  ağ gerip, ses kaydı kurarak pulya kuşu yakalamaya çalışan Osman Cancuri (20) ve Mustafa Türen'i (21) polisle yapılan işbirliği sonucu suçüstü yakaladı. Polis, Osman Cancuri ve Mustafa Türen hakkında yasal işlem başlattı.


Federasyon Başkanı Nilhan Tayfunlu, konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Av korucularımız gerek karada gerekse denizde gelen ihbarları en iyi şekilde değerlendirmektedir. Dünyada koruma altında olan pulya kuşunun geçmiş yıllarda ülkemizde yasadışı olarak yakalandığını duyuyorduk. Geçtiğimiz yıl Federasyonumuza gelen bir ihbarı değerlendirmiş ve yine pulya kuşu yakalamak için ağ kuran bir kişiyi tespit etmiştik. Yasa tanımayanlar şunu bilmelidir ki Av Korucularımız her an her yerde olabilir. 140 ihbar hattına gelen ihbarları en iyi şekilde değerlendirip polisle işbirliği yapmaya ve yasa tanımayanları yargıya havale etmeye devam edeceğiz."

Bunlarıda İnceleyebilirsiniz...