KKTC AVCILIK
FEDERASYONU

Reklam

760 x 90

AV KORUCULARIMIZ ETKİN DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Av Korucularımız “II. İnce Av”ın dünkü ikinci gününde de etkin denetimlerini sürdürdü

“Kendini Bilmezlere Göz Açtırmayacağız”

KKTC Avcılık Federasyonu’na bağlı av korucuları “II. İnce Av”ın dünkü ikinci gününde de etkin denetimler yapmaya devam etti. Geçen hafta açılan “II. İnce Av”ın birinci gününde yapılan denetimlerde yasalara uymadan avcılık yapanlar hakkında yasal işlem başlatılmasının ardından, dün yine ada geneli yapılan denetimlerde yasalara uymayan avcılar hakkında yasal işlem yapıldı. İhbarlar sonucu, polisle işbirliği halinde yasalara uymayan altı kişi hakkında yasal işlem başlatıldı.

“II. İnce Av”ın ikinci gününde av korucular tarafından avlanma sırasında 71 avcının evrakı kontrol edildi. Ada genelinde yapılan denetimler avcılık camiası tarafından olumlu karşılandı.

Kekliklere ateş etti, yakalandı

KKTC Avcılık Federasyonu’ndan verilen bilgiye göre, 5 numaralı av bölgesinde işlenen bir suçu duyarlı bir vatandaşımız 140 ihbar hattına bildirdi. Gelen ihbarda FG 386 plakalı Peugeot 307 mavi renkli araçtaki kişilerin kekliklere ateş ettiği söylendi.

İhbarı veren vatandaşımızın ifade vermesi ve İskele Polis Müdürlüğü’nün özverili çalışmaları sonucunda sürücü ve araçta bulunan iki kişi gözaltına alınarak haklarında yasal işlem başlatıldı.

Kapalı bölgede avlananlar suçüstü

Av korucuların devriyesi sırasında 33 numaralı ava kapalı bölge içerisinde Mustafa Yıldırımer ve Hasan Yıldırımer’in avcılık yaptığı tespit edildi.

Korucular tarafından yapılan ihbarı değerlendiren polis, Mustafa Yıldırımer ve Hasan Yıldırımer’i gözaltına alıp, haklarında yasal işlem başlattı.

Av korucular tarafından yapılan evrak kontrolünde Mustafa Yıldırımer’in kullandığı silahın kendisine ait olmadığı ve Hasan Yıldırımer’e ait olduğu ortaya çıktı.

Araç seyir halindeyken pencereden ateş ettiler

Av korucuların devriyesi sırasında 50 numaralı av bölgesinde araç seyir halinde iken tüfeği camdan dışarı çıkartılmış bir şekilde seyahat eden avcılar tespit edildi. 

BG 144 plakalı araç içerisinde bulunan Çırak Salih Özçırak ve Salih Özçırak polisle yapılan işbirliği sonucu haklarında yasal işlem başlatıldı.

Tayfunlu: kendini bilmezlere göz açtırmayacağız

KKTC Avcılık Federasyonu Nilhan Tayfunlu, av korucularının 24 saat görevi başında, ada geneli etkin denetimler yapmaya devam edeceğini söyledi. 

Nilhan Tayfunlu şöyle konuştu: “Ülkede yasadışı avcılık yapanlara göz açtırmayacağız. Halkımız ve avcılarımız her türlü yasadışı avcılık konusunda 140 ihbar hattımıza ihbarda bulunabilirler.

Yapılacak ihbarlar gizli tutulup titizlikle takip edilecektir. Üç, beş kendini bilmez yasa tanımaz yüzünden avcılık camiası yıllardır cezalandırılmaktadır. Artık böyle olmayacak. Kendini bilmezler tespit edilip yargıya sevk edilecektir. Yargıdan beklentimiz yasa tanımayanlara bir fırsat daha vermemeleridir. Yasanın tanıdığı en yüksek cezayı verip diğer yasa tanımayanlara örnek olmasını sağlamalarıdır. Bu süreçte her zaman yakın mesai paylaştığımız Polis Genel Müdürlüğü’ne ve bağlı karakollarında çalışan arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. İşbirliğimiz her geçen gün daha da çoğalmaktadır.”

Bunlarıda İnceleyebilirsiniz...