KKTC AVCILIK
FEDERASYONU

Reklam

760 x 90

YABAN HAYATI KORUMA GÖREVLİLERİ GÖREVE BAŞLIYOR

Avcılık Federasyonu’na bağlı profesyonel yaban hayatı koruma görevlileri, göreve başlıyor.

 

Yasak avlanmayı ve doğaya zarar veren kişileri tespit edip polise bildirecek 20 av korucusu, ağustos başından itibaren Dikmen ve İskele’de görev yapacak.

İçişleri ve  Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, bakanlıkta düzenlenen törende, yaban hayatı koruma görevi yapacak 20 kişiye belgelerini takdim etti.

Bakanlık Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, yaban hayatı koruma görevlileri yasak avlanmayı ve doğaya zarar veren kişileri tespit edip polise bildirmek  görevi üstlenecek. İlk etapta Dikmen’de 10, İskele’de 10 olmak üzere toplam 20 av korucusu görev yapacak.

NAZIM ÇAVUŞOĞLU

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu törende yaptığı konuşmada, yaban hayatı koruma görevlilerine seslenerek, “Doğayı korumayı ve yaban hayatını sevmeyi artık sadece bir hobi olarak görmemelisiniz, bunu bir meslek olarak benimsemelisiniz. 1 Ağustos’ta işe başlayacak olan sizlere çok büyük görevler düşmektedir. Size yüklenen bu sorumluluk ile beraber KKTC’de doğal hayat, yasalar çerçevesinde koruma altına alınacaktır” dedi.

Avcılık Federasyonu ile beraber Bakanlık Merkezi Av Komisyonu’nun ortak bir çalışma içinde bulunduğuna işaret eden Çavuşoğlu, hem maddi, hem de manevi destek verdikleri bu çalışmalar sonucunda KKTC’de avcılığın ilelebet devam edebileceğini anlattı.

Av korucularına, “ülkenizi severek, ciddiyetle çalışın” diyen Çavuşoğlu, yeni av korucularının Kıbrıs Türk halkına hayırlı olmasını diledi.

NİLHAN TAYFUNLU

Avcılık Federasyonu Başkanı Nilhan Tayfunlu  da, çalışmalara katkısından dolayı İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu’na teşekkür etti.

Tayfunlu, “2009 yılında geçen Yaban Hayatı Koruma Yasası  UBP hükümeti döneminde art arda çıkartılan tüzüklerle işlevselliğini kazanmıştır. Avcılık camiası olarak bu bağlamda hükümetimize teşekkür ederiz. Uzun zamandır av korucularımızın işlevselliği ile ilgili İçişleri Bakanlığı ile çalışmalar yaptık. Bakanlık ile avcıların iyi ilişkileri sonucu bugün bizler bu noktalara geldik” dedi.

Bunlarıda İnceleyebilirsiniz...