KKTC AVCILIK
FEDERASYONU

Reklam

760 x 90

ZIPKIN MİLLİ TAKIMIMIZ TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA KATILIYOR

TÜRKİYE SULATI SPORLARI FEDERASYONU’NUN DÜZENLEDİĞİ AKDENİZ BÖLGE ŞAMPİYONASI AYDIN-KUŞADASI’NDA YAPILDI

 

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından heryıl düzenlenen Türkiye Zıpkınla Balık Avlama Ön Eleme Şampiyonası’nda, Nahit Aydener, Barış Ercantan, Küfi Tulga ile Hasan Cambazoğlu’ndan oluşan KKTC Zıpkın Milli Takımı 26 Kulüp ve 32 takım arasından 7’nci oldu. Aydın-Kuşadası’nda yapılan Şampiyonada İlk 10’a giren Milli Takım’ımız 4,5 ve 6 Ağustos tarihlerinde İzmir Urla’da yapılacak Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.

 

Tayfunlu; “Sporcularımızla Gurur Duyuyoruz”

KKTC Avcılık Federasyonu Başkanı Nilhan Tayfunlu, “KKTC Zıpkın Milli Takımı olarak amacımız, ülkemizi yurt dışında en iyi şekilde temsil etmektir. Sporcularımızla gurur duyuyoruz. Birinci basamak olan ön eleme şampiyonası sınavını başarı ile verdik. Şampiyonaya katılan 16 takımın Şampiyonanın düzenlendiği İzmir bölgesinden olması en büyük dezavantaşımızdı. Sporcularımızın disiplinli ve azimli çalışmaları sonucu şampiyona biletini almayı bildik. Türkiye Şampiyonası’nda en iyi dereceyi elde etmek için çalışacağız” dedi.

 

TC Zıpkın Milli Takımı KKTC’ye Geliyor

Türkiye Zıpkın Milli Takımı Ağustos ayında düzenlenecek şampiyona sonrası kamp için KKTC’ye gelecek. Bir hafta kamp yapacak olan TC Zıpkın Milli Takımı ile KKTC Zıpkın Milli Takım’ları ikili müsabaka yapacak.

Bunlarıda İnceleyebilirsiniz...