KKTC AVCILIK
FEDERASYONU

Reklam

760 x 90

YÜRÜTME KURULU ÜYEMİZ ÖLÜMLE TEHDİT EDİLDİ

KKTC Avcılık Federasyonu olarak kaçak avla ilgili mücadelemizi sürdürürken, önceki gün Ercan bölgesinde Yürütme Kurulu Üyemiz ölümle tehdit edildi.

20 Şubat 2011 tarihinde Ercan-Balıkesir bölgesinde saat 10:30 sıralarında, Mustafa Gürcan (53) ve oğlu Çağan Gürcan (24), avlanması yasak olan yaban tavşanını vurdu. Olayı gören Yürütme Kurulu Üyemiz ile gönüllü av korucu arkadaşı, durumu polise bildireceklerini söyleyince, Mustafa Gürcan av tüfeğini üyemizin şakağına dayayarak “sizi burada köpek gibi vururum” diye tehdit etti.

Olayın polisin bilgisine gelmesinin ardından Mustafa Gürcan ve Çağan Gürcan gözaltına alındı. Haklarında, izinsiz patlayıcı madde ve hava tüfeği taşıma, şiddet tehdidi, avlanması yasak av hayvanını vurmak suçlarını işledikleri için başlatılan soruşturma kısa sürede tamamlanan baba-oğul zanlılar, aleyhlerindeki suçlamalardan ileride yargılanmaları için teminata bağlanmak üzere dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak 10’ar bin TL’lik kefalet senedi imzalanmasıyla serbest bırakıldılar.

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Meriç Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Bilal Yarıcıoğlu iddia makamının tanığı olarak mahkemede yeminli şahadet verip olguları aktardı.

Mustafa Gürcan’ın kendisini polise bildireceği için sinirlendiği  sağ şakağına silahını dayayarak “sizi burada köpek gibi vururum” diyerek şiddet tehdidinde bulunduğunu belirten Bilal Yarıcıoğlu, zanlı Çağan Gürcan’ın tasarrufunda kanunsuz patlayıcı madde ve silah bulundurduğunu tespit ettiklerini kaydetti.

Tayfunlu: “Şiddetle Kınıyoruz”

Yürütme Kurulu Üyemiz ile gönüllü av korucumuza karşı yapılan böyle bir hareket asla kabul edilemez, KKTC Avcılık Federasyonu olarak olayı şiddetle kınıyoruz “Aklı salim olan kişiler bu işi yapmaz” dedi.

“Denetimler artacak”

Federasyona bağlı ekiplerin ülke genelinde yaptığı rutin denetimleri sırasında şüphelilerin tesbit edildiğini söyleyen Tayfunlu, yasa dışı avcılıkla ilgili olarak bir ay sonra 24 saat esasına göre görev yapacak  Av Korucu’larının devreye girmesiyle denetimlerin artarak devam edeceğine vurgu yaptı.

Bunlarıda İnceleyebilirsiniz...