KKTC AVCILIK
FEDERASYONU

Reklam

760 x 90

İLK HİZMETİÇİ EĞİTİM SEMİNERİMİZ GERÇEKLEŞTi

KKTC AVCILIK FEDERASYONU EĞİTİM ZİNCİRİNE BİR HALKA DAHA EKLEDİ

KKTC Avcılık Federasyonu tarihinde bir ilk olan Hizmetiçi Eğitim’imizi, dün 19 Şubat 2011 Cumartesi günü Golden Tulip Otel'de gerçekleştirdik. Avcılık camiasını yöneten kişiler olarak, camiamız için daha verimli çalışmalarda bulunma amacıyla yaptığımız Hizmetiçi Eğitim’imiz, Merkezi Av Komisyonu (MAK) üyeleri, Birlik Başkanları, KKTC Avcılık Federasyonu Başkanı ve Yürütme Kurulu Üyeleri ve Bölge Temsilcileri’nin yoğun katılımlarıyla gerçekleşti.

Tam gün olarak gerçekleşen eğitimde, Yönetim ve Liderlik Dersi, Toplantı Yönetimi Dersi, Halkla İlişkiler Yönetimi konuları, Lefke Avrupa Üniversitesi’nin Rektörü Prof.Dr. Ahmet Bülend Göksel başta  olmakla birlikte değerli akademisyenler, Doç.Dr. Münevver Bektaş (Rektör Yrd), Prof.Dr. Serra Görpe (İletişim Fak. Dekan Vekili, Halkla İlişkiler Bölüm Bşk.) ve Yrd.Doc.Dr. Çağlar Akgüngör (Kamu Yönetimi öğretim üyesi) , tarafından verildi.

“Bu bir başlangıçtır”

Avcılık Federasyonu Başkanı Nilhan Tayfunlu, öncelikle bu eğitimin gerçekleşmesinde emeği geçen tüm Yürütme Kurulu Üyelerine ve Merkez Av Komisyonu üyelerine teşekkür ederek başladığı konuşmasında, 1971 yılında kurulan Federasyonun, bu tarihten 38 yıl sonra 2009 yılında tarihinde bir ilk olan avcılığa eğitim şartını getirerek bu tarihten itibaren camiamıza eğitimli avcılar kazandırmaktayız. Bu kez Federasyon tarihinde yine bir ilk olan avcılık camiasını yöneten bizlere yönelik eğitim programlarına başlayarak Eğitim Zincirine bir halka daha eklemenin haklı gururunu yaşıyoruz. Eğitime önem vermeye devam edeceğiz. Bu bir başlangıçtır, bizler eli silahlı, öldüren, yok eden kesim değiliz. Bugün almış olduğumuz eğitim sonrası, camiamıza daha bilinçli bir şekilde yön vermeye devam edeceğimize inancım tamdır dedi. Ayrıca, tüm avcılık camiasına seslenerek, 4 Mart’ta Acapulco’da gerçekleştirilecek olan Dayanışma Yemeğimize gelerek federasyonumuzca gerçekleştirilecek “Çevreye Sorumluluk Hareketi” projesine bir katkı da siz koyunuz dedi.

“İnsanlar avcılara karşı önyargılı”

Yrd.Doç.Dr. Çağlar Akgüngör ise, Federasyonunuzdan böyle bir teklif geldiği zaman beni çok sevindirdi, çünkü benimde İzmir’de adıma kayıtlı av silahım var. İnsanlar avcılara karşı önyargılı. Avcı çevreyi ve doğayı koruyandır. Bu açıdan avcıların bu tip eğitimlerle kendilerini geliştirmeleri çok güzel bir şey. Türkiye’ye göre çok daha disiplinli ve organize olduğunuzu düşünüyorum dedi.

Eğitim,KKTC İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı Müsteşarı ve aynı zamanda da Merkezi Av Komisyonu Başkanı Kamil Kayral, KKTC Avcılık Federasyonu Nilhan Tayfunlu ve Lefkoşa Bölge sorumlumuz Alayköy Avcılık ve Atıcılık Birliği Başkanı Aysın Karaderi tarafından,öğretim üyelerine birer plaket takdim edilmesinin ardından katılımcılara sertifikalarının verilmesiyle son buldu.

 

Bunlarıda İnceleyebilirsiniz...